Branky : 2x Mišák,1x Dejv,Penzič,Maty a Lukáš Petrtýl

Žluté karty : Mišák a Dejv

SESTAVA : SAM - ÁDYS,VOJTA,LUKY - TÁĎA,DÁDA,FILDA,MATY,MIŠÁK - PENZIČ,LUKÁŠ PETRTÝL

STŘÍDALI : NIKIN - DEJV,KÁJA,JAY JAY,JARDA

V neděli jsme odehráli předposlední zápas letošního ročníku krajského přeboru U15 ve Cvikově,kde jsme potřebovali naplno bodovat,abychom si potvrdili celkové druhé místo v tabulce.Bohužel k zápasu jsme nemohli postavit nemocné dvojčata Páťu a Štěpánku a na střídačce začínal zraněný Dejv.A tak poprvé s námi okusil atmosféru mistrovského utkání Jarda Diblíček,který s námi začal na jaře trénovat.Rozhodčím zápasu byl pan Aleš Opelt z Mimoně.

Podle postavení v tabulce měl být zápas jednoduchý,ale opak byl pravdou.Domácí celek se na nás perfektně připravil a od první minuty na nás nastoupil s cílem nás co nejvíce potrápit.Ke všemu jim fungovala výborně obrana,která nás do moc šancí nepouštěla.Hned ve čtvrté minutě chybovala naše obrana a zcela volný Šajtar poslal domácí do vedení 1:0.Po tomto gólu jsme trochu ožii a začali si vytvářet šance.První šanci si vytvořil Filda,kterého však vychytal domácí brankář.Ve 12 minutě mohli navýšit své vedení domácí,ale po rohu střílel jeden z jejich hráčů vedle.Ve 20 minutě měl na noze vyrovnání Mišák,ale i jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.Na hřiště pak přišel lehce zraněný Dejv a konečně jsme se dočkali vyrovnání.Ve 22 minutě  po autu Vojty prodloužil za sebe Penzič hlavou právě na naběhnutého Dejva a ten tvrdou ranou pod břevno vyrovnal.O dvě minuty později posílal do vápna střílený centr Lukáš Petrtýl a na něj si naběhl Mišák a hlavou poslal náš celek do vedení 1:2.Ve 36 minutě pak našel za obranou Cvikova Mišák naběhnutého Penziče,který si efektně patou zpracoval míč do pohybu a svůj únik na brankáře proměnil s přehledem a zvýši na 1:3.Jenže v poslední minutě první půle přišel před vápnem Filda zbytečně o míč,ten posunul jeden z cvikovských hráčů na zcela volnou Patricii Jankechovou,která prostřelila Sama v naší brance a zkorigovala poočasový stav na 2:3.

I ve druhém poločase se hrál vyrovnaný souboj,hlavně mezi šestnáctkami a obě obrany nepouštěly své protivníky do šancí.Až ve 48 minutě našel Mišák krásnou průnikovkou rozeběhnutého Matyho a ten upláchl celé domácí obraně a zvýšil na 2:4.O daší dvě minuty později byl na hranici vápna faulovaný jeden z našich hráčů,k trestnému kopu se postavil kapitán Mišák a tvrdou ranou podél zdi nedal domácímu brankáři žádnou šanci a zvýšil na 2:5.V 54 minutě po rohu Matyho mohll přidat další gól Lukáš Petrtýl,ale jeho hlavička šla těsně vedle.V 58 minutě po normálním souboji před naším vápnem odpískal pan rozhodčí trestý kop pro domácí a ten tvrdou střelou zužitkoval ke třetímu gólu domácích Šafr za přispění lehké teče Ádyse a bylo to 3:5.V 70 minutě byl ve vápně faulovaný Dejv a i když nejprve pan rozhodčí ukázal na penaltu,tak si pak svůj verdikt rozmyslel a vytáhl to na vápno.Kluci si zkusili signál,ale střela Dejva šla nad.Jednoho gólu jsme se však ještě dočkali,když v poslední minutě poslal dlouhý nákop na levou stranu Mišák na Táďu,který přesným centrem našel naběhnutého Lukáše Petrtýla a ten hlavou uzavřel skóre zápasu na 3:6.

Tímto vítězstvím jsme si definitivně potvrdili celkové druhé místo v krajském přeboru starších žáků pro rok 2023/24 což je jeden z největších úspěchů mládeže v historii našeho malého klubu.Chtěl bych tímto poděkovat všem našim hráčům a samozřejmě fanouškům za úspěšnou sezónu a poslední nedělní zápas s Doubím  si všichni již v klidu užijeme a pak se rozloučíme s celou sezónou na našem hřišti.