Branky : Dejv,Mišák a Penzič

Žluté karty : Sam a Mišák

SESTAVA : ŠTĚPÁNKA - DÁDA,SAM,FILDA,LUKÁŠ PETRTÝL- JAY JAY,LUKY,ÁDYS,MIŠÁK - TÁĎA,DEJV

STŘÍDALI : VOJTA - PÁŤA,KÁJA,PENZIČ,NIKIN

V neděli jsme na domácím hřišti odehráli poslední utkání krajského přeboru sezóny 2023/24 proti libereckému týmu TJ Sokol Doubí.Nám již v zápase o nic nešlo,jelikož ať by zápas dopadl jakkoliv,náš celek zůstal na krásném druhém místě v tabulce.Naopak soupeř potřeboval vyhrát,aby se posunul na celkovou čtvrtou příčku.Jelikož před sezónou proběhla sázka mezi trenéry a hráči(pokud budeme do druhého místa jdeme s Vendou na růžovo) tak proběhlo po pátečním tréninku barvení hlav,ke kterému se týmově přidala většina hráčů včetně nejvěrnějších fanoušků,takže v neděli proti týmu Doubí nastupoval FK Stráž pod Ralskem -růžovky .A poněvadž si chtěli kluci poslední zápas užít dle svých představ,proběhlo na pátečním tréninku i losování pozic v zápase(viz sestava),takže většina hráčů hrála na pozicích,které vesměs nikdy nehráli.Jediný kdo nám chyběl v sestavě byl nemocný Maty a nováček Jarda,jinak jsme odehráli zápas v plné sestavě.Rozhodčím zápasu byl pan Mário Dörď.

V úvodu zápasu jsme si vytvořili první gólovou šanci,ale Dejv těsně netrefil hostující branku v samostatném nájezdu ze strany.Postupem času měli více ze hry sehranější hosté.Jenže naše obrana dirigovaná "novým" stoperem Samem fungovala na výbornou a do šancí Doubí moc nepouštěla.A tak soupeř to na naší gólmanku Štěpánku zkoušel z dálky,ale všechny tři pokusy netrefili naší branku.Až v 17 minutě střílel Heinrich a těsně před Štěpánkou tečoval do vlastní branky hlavou míč obětavý Sam a my prohrávali 0:1.O dvě minuty později chyboval na levé straně Lukáš Petrtýl a svůj samostatný únik na Štěpku proměnil ve druhý gól v zápase kapitán Doubí Novotný a bylo to 0:2.O minutu později jsme se mohli dočkat my,když nadějně pronikl do vápna Mišák a jeho střelu se štěstím vyrazil brankář hostí do míst kam dobíhal Dejv,ale před ním těsně balón ukopl jeden z obránců soupeře.Ve třicátý minutě  opět aktivní Dejv se dostával do šance,ale i tentokrát si nepřišel na gólmana Doubí.Snížení v prvním poločase jsme se přeci jen dočkali,když v 35 minutě vyslal Mišák znovu Dejva za libereckou obranu a náš rychlík konečně prolomil střeleckou smůlu a snížil na 1:2.V závěru se pak zaskvěl výborným zákrokem střídající brankář Vojta,když vychytal samostatný únik jednoho z hostujících hráčů a tak první půle v "losovací" sestavě pro nás skončila ještě přívětivě 1:2.

Do druhé půle se náš tým rozhodl nastoupit v základní sestavě(jen Vojta zůstal prohozený v brance  s výborným Samem na stoperu) a hned ve 41 minutě se probíjel do vápna Dejv a byl loktem sražen k zemi a kopala se penalta.Jenže tu náš kanonýr Penzič kopl vysoko nad a tak jsme se vyrovnání nedočkali.Ve 44 minutě zahrozilo Doubí,ale trefilo jen tyč naší branky.V 55 minutě chyboval Ádys a doslova namazal míč Novotnýmu a ten zvýšil na 1:3.Vzápětí hosté mohli své vedení ještě navýšit,ale Vojta vytáhl další skvělý zákrok a čtvrtý gól do své sítě nepustil.V 67 minutě vyslal Táďa do vápna Mišáka,ten si pohrál snad s pěti hráči Doubí a tvrdou ranou po zemi snížil na 2:3.Náš celek ještě více ožil,ale přišla 69 minuta a centr do našeho vápna,kde doslova "sroloval" Vojta jednoho z hostujících hráčů k zemi a kopala se druhá penalta v zápase.Ale náš brankář svou chybu napravil a svým "házenkářským" zákrokem nohou míč vykopl z brány.To byl impuls pro naší útočnou sílu,která se snažila o vyrovnání.Po jednom z našich útoků odvrátila obrana Doubí míč jen na roh,který krásně rozehrál Dejv a ještě krásněji si naskočil Penzič a hlavou vyrovnal na 3:3.Do konce chybělo ještě pár minut a tak se naši hráči vrhli do útoku a chtěli svůj poslední zápas sezóny před mnoha diváky vyhrát,ale žádná ze šancí se již neujala a tak tento "bláznivý" zápas dopadl asi spravedlivou remízou 3:3.

Po zápase pak propukli oslavy druhého místa,kdy Patrik zapálil dýmovnice ve žluto-černých barvách,celý tým dostal památeční trička a proběhla sprška šampaňským a focení.Po celou neděli pak pokračovala rozlučka se sezónou včetně výborného občerstvení od našich maminek,pong-pongu,zpívání,balónkové -vodní bitvy a samozřejmě tradičního fotbálku rodiče -děti.Já bych chtěl všem strašně moc poděkovat nejen za neděli,ale i za celou sezónu,kdy tento tým včetně rodičů a fanoušků fungoval na výbornou.Byli jste všichni skvělý a bude se mi po některých,co odchází příští sezónu do dorostu moc stýskat.Velké poděkování samozřejmě patří i trenérskému parťákovi Vendovi za pomoc a tpělivost a našim manželkám - Maminkám -Fanynkám za veškerý konfort co pro nás po celou sezónu dělali a nesmím zapomenout i na vedení týmu,bez kterého by také fungování týmu nešlo.

Tak ještě jednou a naposled - Tak jsme druhý no a có no có no a cóóo .Za mě jste a vždy budete jedničky letošní U15