FK Stráž pod Ralskem .. vs FA MAHO sport..

Datum a čas konání: 26.10.2024 10:00

U17 - Zasloužená domácí výhra!

FK Stráž U17 - Rapid Liberec 5:3 (2:2)

Branky: 2´, 70´ (PK), 89´ Penz; 27´ Řípa D.; 50´ Jelínek - 15´ Kyncl; 44´ Sedlák; 90+1´ Hudec

V domácím utkání jsme nastoupili proti silnému Rapidu Liberec, se kterým jsme se za posledních 7 měsíců setkali v přátelských utkáních hned třikrát a vždy jsme odešli poraženi. V mistrovském utkání jsme ale předvedli výborný výkon a zaslouženě jsme zvítězili.

Do utkání jsme vstoupili s vysokou intenzitou a již ve 2. minutě využil špatné rozehrávky brankáře hostů Penz, který druhým dotykem poslal míč do sítě - 1:0! Hosté se nám pak v intenzitě vyrovnali a hrál se výborný fotbal, který musel diváky bavit. Ve 12. minutě mohl zvýšit náskok D. Řípa, když zachytil nepřesnou malu domů hlavou, ale míč poslal mimo tři tyče. Za tři minuty bohužel přišlo na řadu známé pravidlo nedáš=dostaneš. Hosté se probojovali z levé strany do pokutového území, kde míč po sérii odrazů poslal do branky Kyncl - 1:1. Utkání se hrálo nadále ve vysokém tempu, ale bez větších šancí na obou stranách. V 27. minutě zahrával roh Duda a přesně našel hlavu Davida Řípy, který nás poslal do vedení - 2:1! V 31. minutě jsme mohli navýšit vedení, když Penz vysunul po lajně D. Řípu, který to zabalil rovnou do pokutového území, kde si ještě míč zaseknul na pravou nohu, ale brankář stačil míč vyrazit na roh! Ve 44. minutě jsme zahrávali dlouhý aut do vápna, který se nám ale vůbec nepovedl a hosté z rychlého brejku dokázali vyrovnat - 2:2.

Klasický „šatňák“ náš tým ale nevykolejil a hned na začátku druhého poločasu jsme si vzali vedení zpět! Další rohový kop soupeř odrazil jen ke konci pokutového území, kde si ho našel Jelínek a parádně ho levačkou poslal do šibenice - 3:2! V 61. minutě se zatřásla hostující branková konstrukce, když se nepovedený centr Komárka snesl na břevno! Hosté nám vůbec nestačili a my jsme stále stupňovali tlak. V 69. minutě se do úniku dostal Penz, který při obcházení brankáře byl evidentně faulován, ale Penz se snažil situaci dohrát a byl vytlačen až k rohu pokutového území, kde si obhodil dva protihráče a byl opět faulován, tentokrát už ale rozhodčí pokutový kop odpískal! K němu se postavil sám faulovaný Penz a bezpečně ho proměnil - 4:2! V 73. minutě mohl přinést pojistku Jelínek, kterému připravil míč jako na podnose Týkal, ale Jelínek z hranice penalty trestuhodně poslal míč až do jedné z místních zahrad. Utkání se poté více uklidnilo, my jsme se sice trochu zatáhli, ale stále jsme vyvíjeli účinný a hlavně úspěšný tlak na rozehrávku hostů. V 89. minutě jsme přidali pojistku na výsledek, když Němeček přízemní přihrávkou vyslal do úniku Penze, jež byl v nájezdu na brankáře úspěšný a celý tým se pustil do oslav za brankou - 5:2! V 91. minutě ještě přišla kosmetická úprava skóre, kdy se po standardní sitauci prosadil Hudec - 5:3.

V utkání jsme předvedli dominantní výkon a velmi si cením hráčů, kteří utkání odehráli i s menší virózou či zraněním! Každý hráč předvedl maximální výkon a pokud vydržíme s tímto nadšením, tak se máme v sezóně na co těšit! Největší radost mám ale z postupného růstu technické stránky hráčů, jen tak dál! Další utkání odehrajeme v neděli popoledni v dalekém Studenci, ale po domluvě s hráči den odstartujeme už ráno lehkým zahřátím a společnou snídaní.