FK Stráž pod Ralskem:Jestřebí - Provodín

FK Stráž pod Ralskem : Jestřebí - Provodín

Asistence : 2x Mišák,1xÁdys

Žlutá karta : Táďa

SESTAVA : Nikin - Jungys,Vojta,Ádys - Honzík,Mišák,Luky,Táďa - Lukáš Petrtýl

STŘÍDALI : Štěpánka,Jay jay - Erden,Páťa,Švehlys- Kája Durdoňová

Včera jsme na domácím hřišti odehráli další zápas okresního přeboru starších žáků.Souboj dvou neporažených celků soutěže (FK Stráž a Jestřebí - Provodín) sliboval zajímavý a vyrovnaný souboj,jenže opak byl pravdou.Byl to spíše souboj našeho týmu s hostujícím skvělým gólmanem Pitelkou.Rozhodčím zápasu byl opět mladý začínající rozhodčí z Novin Karel Wepper.

Hned od první minuty náš nabuzený celek uzavřel soupeře na vlastní polovině a na branku Jestřebí se valil jeden útok za druhým.My jsme soupeře důrazným a rychlým napadáním nepustili k nějaké mezihře a  nakopávané balóny soupeře sbírala naše bezchybná obrana.Hned ve druhé minutě se do jasné gólové šance dostal Lukáš Petrtýl,ale jeho střela šla těsně vedle.V 5 minutě vyslal Mišák tvrdou ránu po zemi,hostující brankář ji vyrazil k Lukášovi ,ale dalším skvělým zákrokem zabránil jeho dorážce do sítě.V 11 minutě poprvé a naposledy zahrozil soupeř v prvním poločase,ale jeho rychlý brejk odvrátil Vojta včasným návratem na roh.Ve 14 minutě jsme se už konečně dočkali prvního gólu.Mišák našel prudkou přihrávkou Lukáše Petrtýla,ten se skvěle otočil kolem svého strážce a tvrdou ranou k tyči poslal náš celek do vedení.Stejný hráč vzápětí naše vedení mohl navýšit,ale jeho další šanci zmařil gólman Pitelka.Ten si pak poradil s další tvrdou ranou Mišáka a dorážkou Káji.V 26 minutě našel Mišák zcela volnou Štěpánku,ale její pokus hostující brankář vyrazil ke Káje a její dorážku pak vytěsnil na roh.K tomu se postavil Páťa a krásným cetrem našel Ádyse,který hlavou prodloužil na volnou Štěpánku a ta placírkou ze vzduchu uklidila míč podruhé do sítě Jestřebí.V poslední šanci první půle se pak zjevila Kája Durdoňová,která si pohrála se dvěma obránci soupeře,ale skvělý Pitelka ji zmařil gólovou radost.Nic víc se nestalo a my vyhráli zaslouženě první poločas 2:0.

Druhý poločas jsme začali famózně.Po rozehře našel Vojta přízemní přihrávkou naběhnutého Táďu,ten míč přiťukl Mišákovi,který ho zatáhl po levé straně do vápna a centrem "šajtlí" našel naběhnutého Lukyho Pýchu,který tvrdou ranou levačkou nedal Pitelkovi žádnou šanci a my vedli 3:0.I nadále jsme byli aktivnější a nebezpečnější my.Ve 40 minutě se po akci Honzika zjevil v gólovce Táďa,ale gólmana hostí neprostřelil.V 50 minutě v jasné šanci trefila Kája Durdoňová jen břevno hostující branky.V 53 minutě se prodíral do vápna soupeře Táďa a byl jasně faulován,ale píšťalka pana rozhodčího zůstala němá a naopak za následný protesty si vykoledoval náš hráč žlutou kartu.Další šance jsme pak opět nevyužili.Následně   po druhé v zápase zahrozili hosté,ale z jejich šancí si včasným výběhem poradil Nikin.V poslední desetiminutovce pak ještě trefil Jungys tyč a když dvakrát neuspěl ani střídající Jay jay vyhráli jsme důležité utkání sice jen 3:0,ale zcela zaslouženě výborným týmovým výkonem všech hráčů.

Včerejší výkon našeho celku se musel líbit všem přihlížejícícm divákům.Naše děcka na soupeře vlétli od první minuty a celý zápas dokázali makat jako tým.Předvedli několik pěkných fotbalových akcí a i když většina gólem neskončila,určitě zahřály u srdíčka.Chtěl bych pochválit všechny dětičky,včetně střídajících hráčů za předvedený výkon.Doufám,že na něj navážeme v dalším utkání v Doksech,kam zajíždíme v sobotu autama v 11,45h od Minitexu.