Branky : 3x Táďa a 1x Lukáš Petrtýl

Žluté karty : Táďa a Švehlys

SESTAVA : Pája - Štěpánka,Vojta,Jungys - Páťa,Táďa,Luky,Dáda - Lukáš Petrtýl

STŘÍDALI : Nikin - Švehlys,Jay jay - Erden,Jarda -Kája Durdoňová

V sobotu po obědě jsme odehráli další mistrovské utkání v Doksech.K zápasu jsme odjížděli bez Honzíka,ale již s Jardou,který se vrátil po zranění z přípravného zápasu s Hodkovicemi.Rozhodčím zápasu byl pan Vojtěch Ledecký.

Tentokrát jsme narazili na houževnatého soupeře,který ve svém dresu měl několik fyzicky vyspělejších hráčů,kteří nám dělali větší problémi ve hře.V prvním poločase jsme sice byli aktivnější,ale moc gólových příležitostí si nevytvořili.Dlouho se hrál vyrovnaný souboj,spíše ve středu hřiště,nám se nedařili křídelní akce a středem jsme se jen těžko probíjeli.Domácí hrozili z rychlých brejků,které jsme však vždy včas zastavili.Do první gólové šance se dostal až v 9 minutě Lukáš Petrtýl,který postupoval od poloviny sám na brankáře,ale svůj střelecký pokus nasměroval jen doprostřed brány.V 15 minutě se situace opakovala i na druhé straně,kdy nám pláchl jeden z domácích hráčů,ale Vojta včasným návratem a skvělým zákrokem tento únik zlikvidoval.Ve 23 minutě pak náš kapitán Vojta poslal dlouhý nákop na Lukáše Petrtýla,který si parádně tělem  odstavil urostlého domácího kapitána a pak kolem vyběhnutého domácího brankáře jen tak lehce píchl míč,který doputoval do odkryté branky a my vedli 1:0.O navýšení našeho vedení se pak pokoušel opět Lukáš,jeho tvrdou ránu z dálky s námahou vytáhl domácí brankář na roh.Naštěstí ve 25 minutě se parádně ukázal Táďa,který si  asi ze čtyř domácích hráčů doslova udělal"slalomové tyče" a svoji akci dokonale zakončil tvrdou střelou k tyči a my vedli 2:0.Nic vážnějšího se v první půli nestalo a my ji tak vyhráli 2:0.Nutno dodat se štěstím.

Druhý poločas začali domácí aktivněji ,ale v první šanci se ocitl Táďa,ale jeho pokus zlikvidoval domácí brankář.Domácí si pak  vytvořili  dvě gólové šance,které však Pája zlikvidoval.Stejně jako v prvním poločase i ve druhém kritizovali domácí fanoušci a hráči včetně trenéra výroky pana rozhodčího,což vyústilo ve 40 minutě po našem útoku a souboji Lukáše Petrtýla s domácím obráncem.Ten zůstal po čistém souboji ležet a jelikož pan rozhodčí nechal hru pokračovat a najednou přiběhl na hřiště jeden z domácích fanoušků(zřejmě tatínek domácího hráče) a slovně i lehce fyzicky napadl pana rozhodčího.Po krátké rozepři se vše nějak uklidnilo a pokračovalo ve hře.Tato situace však  rozhodila jak naše hráče tak pana rozhodčího,který pak aby si nerozlobil domácí fanoušky ještě víc,začal malinko připískávat domácím a ti nás začali více tlačit.My se spíše jen bránili a dopředu nevytvořili téměř nic.A tak přišlo zasloužené potrestání našeho týmu za pasitivu,když v 57 minutě jsme odvrátili nebezpečný míč od naší branky jen k narostlému domácímu ukrajinskému hráči,který se do míče opřel z 15 metrů a tvrdou ranou pod břevno nedal Pájovi v naší brance žádnou šanci.Naštěstí v 60 minutě po naší rychlé akci přiťukl míč Lukáš Petrtýl Táďovi,který postupoval sám na brankáře.Jeho první pokus sice domácí gólman ztlumil,ale na dorážku našeho hráče už byl krátký a my si vzali vedení opět o dvě branky.Domácí pak mohli snížit,ale se samostatným únikem jednoho z dokských hráčů po naší chybě na polovině hřiště si skvěle poradil Pája v naší brance a nebezpečné zakončení odvrátil na roh.V 67 minutě přišla definitivní pojistka z naší strany.Po tlaku domácích jsme opět předvedli rychlý brejk,kdy nakonec poslala Kája Durdoňová do úniku Táďu,který pláchl všem již unaveným domácím obráncům a další tvrdou přesnou ranou na přední tyč završil svůj sobotní hattrick a zvýšil na 4:1.Domácí pak ještě dvakrát zahrozili a po né moc jistých zákrocích střídajícího Nikina v naší brance se ocitl vždy jeden z jejich hráčů před odkrytou brankou,ale ani jednou míč do sítě neuklidil.Další gól tedy již nepadl a my vyhráli i sedmé utkání v řadě,tentokrát po boji 4:1.

V sobotu jsme narazili zatím na nejtěžšího soupeře,kterýmu jsme i napomohli naším zatím nejhorším podzimním výkonem.Vůbec nám nefungovala křídelní hra,kde se naši hráči nedokázali prosadit,dělali jsme i více individuálních chyb.Naštěstí náš obětavý bojovný výkon,štěstí a střelecká forma Tádi nakonec rozhodla,že jsme získali 3 body.Doufám,že se z tohoto zápasu ponaučíme a v dalším zápase v neděli 13.10  doma s FK Kravaře budeme aktivnější a přdevedem znovu krásné fotbalové akce,kterých v Doksech bylo pomálu.Začátek zápasu je posunut na žádost hostí na 14,30h a opět zvu všechny naše fanoušky aby nás přišli povzbudit v co největším počtu.