Datum a čas konání: 26.10.2024 10:00

U17 - Druhá prohra v sezóně

FK Turnov - FK Stráž U17 4:2 (3:2)

Branky: 18´ Šefr, 22´ Kreysa, 40´ Šritr, 89´ Lach - 2´ Komárek, 10´ Jelínek

V dalším venkovním utkání jsme zajížděli na půdu Turnova, který zatím výsledkově nezáří, ale ve svých řadách má velmi šikovné fotbalisty. V úvodních 20 minutách jsme diktovali tempo hry, ale potom jsme Turnov pustili do hry, který si zbytek utkání již pohlídal.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned jsme měli sérii autových vhazování v blízkosti pokutového území domácích. Jeden z těchto autů Bartoně jsme dokázali přetavit v první branku utkání, kdy míč propadl až ke Komárkovi, který uklidil míč do branky - 0:1! Dále jsme byli aktivní a v 6. minutě se po centru D. Řípy rozezvonilo břevno domácí branky! V 10. minutě si na obranné polovině nabral míč D. Řípa a prchnul domácí obraně, jehož následnou střelu dokázal domácí brankář vyrazit pouze k Jelínkovi, který míč posla do sítě - 0:2! Hned poté měli první šanci domácí, ale výborný Svoboda ji nadvakrát úspěšně zlikvidoval. V 18. minutě domácí snížili, když jsme nezachytili průnikovou přihrávku a Šefr poslal míč kolem vyběhnuvšího Svobody - 1:2. Za další čtyři minuty již bylo srovnáno, když se z dalšího úniku prosadil Kreysa - 2:2. Bohužel jsme byli naprosto opařeni dvěma slepenými brankami a nebyli jsme si schopni vytvořit nějakou šanci. Ve 40. minutě nás domácí krásně vykombinovali až do prázdné branky a dostali se do poločasového vedení - 3:2.

Ve druhém poločase jsme působili jako tým jednotlivců a domácí nadále diktovali tempo hry. V 52. minutě domácí mohli přidat další branku, ale trestuhodně z malého vápna přestřelili. Poté jsme měli zahrávat pokutový kop, když byl naprosto jasně faulován Sláma, ale rozhodčí si nejspíše neviděl přes vousy a pokutový kop neodpískal! Že se jednalo o pokutový kop uznala i domácí lavička. To ale bylo z naší naprosto vše a v 89. minutě si domácí pojistili vítězství trefou z přímého kopu - 4:2. Hned o minutu později se objevil před domácím brankářem Sláma, ale míč napálil pouze do něj.

Kluky chválím za úvodních 20 minut, ale po první brance jsme se složili a nechali domácí tvořit. To byla pro ně tolik potřebná voda na mlýn a hlavně uprostřed hřiště jsme jim nechávali dost prostoru. V příštím utkání hostíme naposledy na domácí půdě MAHO Jablonné, které jsme v loňské sezóně dvakrát porazili a doufáme v zisk dalších tří bodů!