Loko Česká Lípa :FK Stráž pod Ralskem U15

Lokomotiva Česká Lípa : FK Stráž pod Ralskem

Asistence : 2x Vojta , 1x Lukáš Petrtýl a Máťa

Žlutá karta : Lukáš Petrtýl

SESTAVA : Sam - Jungys,Vojta,Štěpánka - Dáda,Luky,Táďa,Honzík,Páťa - Lukáš Petrtýl,Kája Durdoňová

STŘÍDALI : Jay Jay,Máťa,Nikin

V sobotu ráno jsme odehráli další utkání okresního přeboru starších žáků.Tentokrát jsme zajížděli do okresního města,kde nás přivítal domácí celek TJ Lokomotiva Česká Lípa,se kterým jsme se v minulých sezónách potkávali v krajském přeboru.Na tento zápas jsme jeli bez tří hráčů našeho týmu(Erden,Pája a Švehlys) a tak nám jel pomoci v brance Sam.Po domluvě s domácími trenéry jsme utkání odehráli na celé hřiště  11v11.Rozhodčím zápasu byl pan Volejník Vítěslav a na lajnách Patrik Janouch st. a domácí asistent Jaroslav Albrecht.

V prvních 15 minutách bylo na našem celku vidět,že jsme si odvykli hrát na celé hřiště.Naopak domácí se prezentovali jistějším výkonem a měli více ze hry.Také hned ve druhé minutě poprvé v zápase zahrozili,ale po rohu mířil jeden z jejich hráčů vedle.Naštěstí naše obrana na podzim funguje dobře a tak jsme domácí do nějakých vážnějších šancí nepouštěli.A pomalu se začínali dostávat více do hry.Ve dvacáté minutě jsme pak poprvé zahrozili my,ale Honzíkův samostatný únik zlikvidoval domácí brankář.I nadále jsme přidávali na aktivitě a po faulu na Táďu zahrával Vojta nadějný trestný kop z vápna,ale svůj pokus poslal nad domácí branku.Ve 31 minutě po dalším faul za půlkou tentokrát Vojta poslal dlouhý míč přesně na Lukáše Petrtýla,který ho prodloužil na zcela volného Lukyho a ten z blízka prostřelil domácího brankáře a my vedli 1:0.Domácí byli jako opařeni a hned o minutu později zachybovali v obraně a Lukáš Petrtýl postupoval sám na brankáře,ale opět nesmyslně napálil míč jen doprostřed branky,takže si s jeho pokusem českolipský gólman poradil.O další minutku později to byl pak střídající Nikin,který se dostával do zakončení,ale pod tlakem jednoho domácích obránců byl nucen zakončovat levou nohou a jeho slabší pokus tak gólem neskončil.V poslední minutě první půle nám pak zatrnulo,když naší chybičky v obraně využil domácí útočník a postupoval sám na Sama.Ten však včasným vyběhnutím jeho šanci na dvakrát zlikvidoval.První půli jsme tedy vyhráli nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Druhý poločas začali domácí se snahou o vyrovnání ale,jelikož je naše obrana do vápna nepouštěla,zkoušeli to českolipští hráči z dálky,ale jejich dva pokusy šli nepřesně mimo Samovu branku.I druhý poločas byl celkem vyrovnaný a spíš se bojovalo o střed hřiště.Ve 49 minutě vybojoval na pravé straně míč Máťa a před vápnem našel Táďu,ten si připravil míč na svou silnější levou nohu a střelou k tyči zvýšil na 2:0.Jenže domácí zbraně nesložili a v 53 minutě zahrávali rohový kop,centr do vápna Sam podběhl a domácí Matěj Vaněk poslal míč do odkryté branky a snížil na 2:1.Naštěstí v 57 minutě našel Vojta před vápnam našeho špílmachra Táďu a ten tentokrát svou slabší,ale přesnější nohou vymetl levou šibenici domácí svatyně a my vedli 3:1.V 60 minutě po zahrávané standartní situace Vojtou do vápna,chybělo Nikinovi pár centimetrů aby přidal čtvrtý gól.V 64 minutě vybojoval aktivní Lukáš Petrtýl míč na jednom z obránců soupeře a postupoval podruhé sám na domácího gólmana,ale při zakončení míč špatně trefil a ten o kousek minul pravou tyč a šel do zámezí.Jednoho gólu jsme se však přeci jen ještě dočkali.V 65 minutě po dalším faulu domácích za vápanem na našeho hráče zahrával trestný kop opět Vojta.Tentokrát jeho povedenou tvrdou střelu nasměřoval mezi tři tyče,kde ji s námahou vyrazil domácí brankář před sebe,ale pohotový Luky mu jí vzápětí poslal do sítě a my vedli 4:1.Závěr zápasu si náš celk již zkušeně pohlídal a my tak vyhráli devátý zápas podzimu zasebou a upevnili si tak první místo v tabulce.

V sobotu jsme si mohli po dlouhé době zahrát na celé hřiště a bylo na nás znát,že jsme si na tuto hru již odvykli.Naštěstí se náš celek rychle rozkoukal a dostal se tak brzy do hry.Svou bojovností a aktivitou pak domácí dostával do situací,kdy pod tlakem začali dělat chyby nebo nás museli faulovat a to také nakonec rozhodlo.Musím pochválit všechny hráče,že tento těžký zápas zvládli jak po fyzické tak po herní stránce a i když malinko se štěstím,myslím si že zcela zaslouženě tento zápas vyhráli.Další zápas nás čeká v neděli doma od 9,30h s SK Žibřidice a já doufám,že tentokrát předvedem jasně dominantní výkon a našim fanouškům uážem spousty pěkných fotbalových akcí.