Slovan Frýdlant vs FK Stráž pod Ralskem

Datum a čas konání: 11.9.2024 17:00

Jasná výhra v derby s Mimoní

FK Stráž - TJ Jiskra Mimoň 8:1 (5:0)

Branky: 7., 10. a 52.Biedermann, 1.Roll(p), 20.Špivák, 44.Cerman, 83.Svačinka, 88.Muller - 75.Matušek

Po dlouhé době jsme v mistrovském zápase měli možnost změřit síly se sousední Mimoní.Podralské derby však svým průběhem ani výsledkem derby nepřipomínalo.Vypjatý zápas se nekonal a stal se naší jednoznačnou záležitostí, když jsme soupeři přibalili na cestu domů 8 branek a potěšili tak rekordní diváckou kulisu, téměř 300 diváků!

Od úvodního hvizdu jsme na mimoňské hráče nasadili tempo, které nestíhali a za 10 minut de facto jsme zápas rozhodli.Už v 1.min uvolnil Volek agilního Cermana, jehož průnik do vápna zastavila mimoňská obrana pouze za cenu faulu.Penaltu bezpečně proměnil Roll a poslal nás do vedení – 1:0.V 7.min Cerman pasem za obranu vyslal do úniku Biedermanna, a ten střelou z úhlu propálil Michálka – 2:0.Ukončil tak své dlouhé střelecké trápení a konečně odjistil svůj střelecký arzenál.V 9.min přehlavičkoval Cerman na vápně Michálka, ale toho zaskočil na brankové čáře obránce.V 10.min se osvědčená spolupráce Cerman-Biedermann opakovala, když Cerman po rohovém kopu vrátil míč před branku a Biedermann pohotově uklidil míč potřetí do mimoňské branky – 3:0! Snový začátek! V dalším průběhu první půle jsme v tempu nepolevovali a herně ho ovládli.Hosté se před naší brankou objevovali pouze sporadicky a prakticky nás neohrozili.Ve 20.min se po rychlém protiútoku a  pasu MPonga prosadil střelou z úrovně penalty Špivák – 4:0.Potupného poločasového bůra uzavřel ve 44.min Cerman, když se prosadil ve skrumáži po rohovém kopu – 5:0.

Druhý poločas už tak záživný nebyl a pouze se dohrával.Mohli jsme si ho fotbalově užít, ale místo toho jsme zvolnili a kupili nepřesnosti.V 52.min se ještě po vyhrané hlavičce Cermana za obranu hostí  prosadil přesnou střelou Biedermann a uzavřeným hattrickem potvrdil svůj střelecký apetit – 6:0! Poté už to byla oboustranně nuda a zápas ztratil úroveň.V 75.min jsme byli za svoji laxnost potrestáni zbytečným gólem Matuška, jež se po rohu prosadil na malém vápně a pokazil Reitmajerovi vychytanou nulu – 6:1.V samotném závěru jsme potěšili namlsané diváky dvěma povedenými individuálními akcemi.Nejprve Svačinka v 83.min využil přesného pasu Sedláčka, obešel ve vápně obránce a střelou na první tyč zvýšil na 7:1.Gólový účet povedeného zápasu uzavřel Muller, jež zachytil výkop Reitmajera, obešel dva hráče a tečovanou střelou z vápna překonal Michálka – 8:1!

Sestava: Reitmajer – Košťál, Roll, Moravčík, Sedláček – Volek, MPong(46.Muller), Řezníček(46.Plíhal), Špivák, Biedermann(60.Svačinka) - Cerman